Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2013-02-06 14:12:09

Ryba87

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Jaka temeratura silnika 2,5v6 ?

Witam,

mam problem, z temperatura silnika w Stratusie 2,5.
Wskazówka prawie mi się nie podnosiła a mimo wszystko włączał się wentylator. Odpiąłem wentylator i temperatura lekko podskoczyła. Zmieniłem termostat ( chyba Gates) i trzyma temperaturę na 1/4 skali. Mimo że nadal nie mam podpiętego wentylatora. Co może być powodem tego?
Do 1/2 skali udało mi się dojść tylko jak zostawiłem samochód na około 15 minut na postoju z włączonym silnikiem.
Spalanie spadło ale chciałbym mieć pełną temperaturę.

Offline

 

#2 2013-02-11 07:28:20

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: Jaka temeratura silnika 2,5v6 ?

może czujnik, albo ktoś przy liczniku grzebał i szarpnął wskazówkę, zobacz czy woda gorąca w przewodach i sprawdź poprawność ich grzania się, najpierw jedna rura gorąca, potem termostat się otwiera i druga rura gorąca, wiesz chyba nie? te przy chłodnicy, a jak działa a wskazówka nie pokazuje "90" to coś z nią jest a nie z silnikiem

Offline

 

#3 2013-02-12 15:15:54

Ryba87

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Re: Jaka temeratura silnika 2,5v6 ?

Wszystkie przewody ładnie trzymają temperaturę. Ale ostatnio zwróciłem uwagę, że jak podłącze wentylator to włącza się np na 3 sekundy i na 2 sekundy wyłącza. I tak co kilka sekund. Pytanie za 100 punktów skąd wentylator dostaje impuls. Może czujnik pokazuje skrajne wyniki a licznik nie reaguje tak szybko.

Offline

 

#4 2013-03-17 14:41:19

stratusman

New babe on board

Skąd: Świecie
Zarejestrowany: 2012-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Czym jeździsz ?: 300m 3,5V6, kiedyś Stratus 2,5
Skąd?: Świecie
Staż w amerykanach:: Drugi rok
Dream Car ?: Dodge Ram Longhorn

Re: Jaka temeratura silnika 2,5v6 ?

U mnie jest podobny problem. Stratus nagrzeje sie do 2 kreski i jak juz zaczyna leciec letnie powietrze z nawiewow to zalacza sie wentylator na chlodnicy i tak dlugo chlodzi, az z nawiewow leci spowrotem zimne powietrze. Temperatura spadnie ponizej 2 kreski - wentylator sie wylacza. I tak w kolko, co moze byc przyczyna? Latem da sie z tym jezdzic, ale zima mam wrazenie ze czasem chlodniej w srodku niz na zewnatrz u. Po prostu nie da sie nagrzac wnetrza auta bo zalacza sie wentylator i na tym sprawa sie zamyka.  Jakies pomysly?

Offline

 

#5 2013-04-14 18:27:56

Ryba87

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Re: Jaka temeratura silnika 2,5v6 ?

Brak pomysłow. Juz wiem, że podgrzanie nia siłe to był zły pomysł. Wyłączyłem wentylator, zagrzałem do połowy i .... chłodnica mi strzeliła. Tak więc wymieniłem już chłodnice, płyn, termostat, czyjnik temperatury płynu. Efekt taki, że temperatura trzyma się w okolicach 2 kreski. W środku ciepło ale tylko ciepło. Nie ma efektu mocnego grzania. A wentylator żyje swoim życiem.

Offline

 

#6 2013-04-14 18:29:03

Ryba87

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Re: Jaka temeratura silnika 2,5v6 ?

Gdzieś czytałem, że to może czujnik od klimy ale u mnie jest podłączony. Może się zepsuł.

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl