Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2013-03-12 22:57:28

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

czujnik wału korbowego

Mam dla Was zagadkę,
możę zacznę od tego że mam do wymiany owy czujnik i szukałem wszędzie a jednak najtaniej na allegro.
cena około 330zł
a teraz czary mary biorę czujnik z Voyagera 3.3 za 190zł i co?
do montażu dopiero zabierać się będę w weekend czy to wybuchnie?

Offline

 

#2 2013-03-17 14:35:15

stratusman

New babe on board

Skąd: Świecie
Zarejestrowany: 2012-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Czym jeździsz ?: 300m 3,5V6, kiedyś Stratus 2,5
Skąd?: Świecie
Staż w amerykanach:: Drugi rok
Dream Car ?: Dodge Ram Longhorn

Re: czujnik wału korbowego

Nic nie wybuchnie. Jezeli mocowanie pasuje, kostki polaczeniowe rowniez to probuj. Co najwyzej bedzie wszystko ok, albo blednie bedzie liczyc impulsy, albo wcale. Wg mnie ceny tych czujnikow to paranoja; niczego innego w nich nie ma jak w zwyklych czujnikach zblizeniowych a kosztuje zbyt wiele.
Ja rowniez planuje wymienic czujnik bo zdarza sie, ze auto niespodziewanie gasnie, tylko jak go wymontowac tak , zeby sobie roboty zbyt wiele nie narobic?
Od dolu da sie? Czy trzeba z gory kolektor zdjac, itd?

Offline

 

#3 2013-03-19 23:21:58

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

uwaga wymieniłem ten czujnik, i nic... działa jak działał, przygasa nierówno chodzi, zamówiłem już kable zapłonowe, chodzi mi po głowie rozrząd, coś jak by obsunął się o jeden ząbek, mam na zbycie stary czujnik:)

Offline

 

#4 2013-03-20 17:49:00

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

longlongw napisał:

uwaga wymieniłem ten czujnik, i nic... działa jak działał, przygasa nierówno chodzi, zamówiłem już kable zapłonowe, chodzi mi po głowie rozrząd, coś jak by obsunął się o jeden ząbek, mam na zbycie stary czujnik:)

u mnie jak pasek przeskoczył o jeden to walił w filtr ze aż stożka roz... no i brak mocy...

Offline

 

#5 2013-03-21 12:23:33

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

kolego rozwiń temat z tym rozrządem? ale jak? dlaczego? nie do końca rozumiem jak mógł rozrząd przeskoczyć? co go zainicjowało, pasek mam przecież rok, ale wszystkie znaki z nieba wskazują że to ten rozrząd cholerny, jechać się nieda 100km/h to max, im więcej obrotów tym słabszy (dobija do 4500 max) kopci na biało śmierdzi niespaloną benzyną z wydechu, kable nowiuśkie jeszcze plastikiem pachną, silnik jak zimny to wrażenie mam takie jak by chodziły 3 cylindry kaszle cherla zdycha parska, noi odpala ciężko, jak się rozgrzeje to troszke delikatniej działa. Stary mędrzec stwierdził że to sonda lambda że tak kopci, ale sonda działa dopiero po nagrzaniu silnika, więc kapa.

teraz pytanie nr 2, pomóżcie bo google wysiada, wikipedii zakładają kaftan bezpieczeństwa, a na forach udają że nie słyszą, uwaga pytam: jaki jest schemat podłączenia kabli wysokiego napięcia? chce wiedzieć czy aby napewno jest dobrze, nieważne czy zrobiłem źle czy dobrze po prostu chce zobaczyć czarne na białym który kabel na który cylinder proste prawda?? dacie rade?

a druga sprawa, jak sprawdzić ten rozrząd? może słabo naciągnięty, może faktycznie przeskoczył jeden ząbek, jak go sprawdzić czy jest na swoim miejscu, pewnie usłysze że będzie miał na rolkach dziurki i mam sobie je ustawić, ale jak?

Ostatnio edytowany przez longlongw (2013-03-21 12:24:45)

Offline

 

#6 2013-03-21 18:33:28

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

longlongw napisał:

kolego rozwiń temat z tym rozrządem? ale jak? dlaczego? nie do końca rozumiem jak mógł rozrząd przeskoczyć? co go zainicjowało, pasek mam przecież rok, ale wszystkie znaki z nieba wskazują że to ten rozrząd cholerny, jechać się nieda 100km/h to max, im więcej obrotów tym słabszy (dobija do 4500 max) kopci na biało śmierdzi niespaloną benzyną z wydechu, kable nowiuśkie jeszcze plastikiem pachną, silnik jak zimny to wrażenie mam takie jak by chodziły 3 cylindry kaszle cherla zdycha parska, noi odpala ciężko, jak się rozgrzeje to troszke delikatniej działa. Stary mędrzec stwierdził że to sonda lambda że tak kopci, ale sonda działa dopiero po nagrzaniu silnika, więc kapa.

teraz pytanie nr 2, pomóżcie bo google wysiada, wikipedii zakładają kaftan bezpieczeństwa, a na forach udają że nie słyszą, uwaga pytam: jaki jest schemat podłączenia kabli wysokiego napięcia? chce wiedzieć czy aby napewno jest dobrze, nieważne czy zrobiłem źle czy dobrze po prostu chce zobaczyć czarne na białym który kabel na który cylinder proste prawda?? dacie rade?

a druga sprawa, jak sprawdzić ten rozrząd? może słabo naciągnięty, może faktycznie przeskoczył jeden ząbek, jak go sprawdzić czy jest na swoim miejscu, pewnie usłysze że będzie miał na rolkach dziurki i mam sobie je ustawić, ale jak?

No jak by Ci tu pomóc i doradzić... w moim przypadku kupiłem stratusa i już się tak działo...koleś który go sprzedawał tak jak Ty zmieniał świeżo pasek i go wykluczył z dalszych poszukiwań zaczął zmieniać przewody świece sprzęgło i parę innych czujników...na moje szczęście... no ale autem jeździć się nie dało ....tak jak w Twoim przypadku 100max  okazało się że rozrząd był przestawiony o 1 ząb...przyczyna...pompa wody miała luz i pasek się wychełtał... u mnie jeszcze założony jest napinacz od 2.4... szukałem od 2,0 ale nikt nie chciał  sprzedać samego napinacza...no ale jest ok czyli też może być...Sprawdzić  się da jak wszystko rozkręcisz co trochę  czasu i nerwów trzeba poświęcić...taka była moja przygoda...  a bierze Ci olej ...bo objawy też podobne do uszczelki pod głowicą...

Offline

 

#7 2013-03-21 23:22:48

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

tak, bierze olej i pali chyba 30l benzyny, po rozgrzaniu pali gazu normalnie 11-16, muszę się do tego zabrać, same kłopoty z tym autem

Offline

 

#8 2013-03-22 16:58:19

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

longlongw napisał:

tak, bierze olej i pali chyba 30l benzyny, po rozgrzaniu pali gazu normalnie 11-16, muszę się do tego zabrać, same kłopoty z tym autem

to sprawdź kolego czy to nie uszczelka pod  głowicą...zajrzyj do zbiorniczka z płynem chłodzącym na odpalonym najlepiej jak już będzie ciepły i zobacz czy nie biją bańki powietrza...czy niema tam oleju...może masz kumulacje uszczelkę i przestawiony pasek... ciężko stwierdzić ....

Offline

 

#9 2013-03-22 22:45:16

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

olej jest tak czysty że frytki można na nim smażyć, pół roku dolałem litr, więc to chyba nie to ale i tak nie powinien tyle brać, podobno wałki nie są nacechowane na rozrządzie, tzn że co? muszą być chyba nie?

Offline

 

#10 2013-03-22 23:10:30

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

To ja już niewiem...to może zobacz już ten pasek czy tam jest wszystko ok...bo wiesz jak z tym jest...kto Ci wymieniał pasek...? Wymieniłes wszystko...napinacz...pompę wody? Ciężki temat...masz metodę czytania błędów kluczykiem ? Pokazuje coś...przypomniało mi się że miałem kiedyś problem też byle jak chodził na pb gumowy oring na wtrystku paliwa...zmieniłem jak ręką odjął...a też miałem wrażenie że chodzi na 3gary bardzo słaby był ...zobacz może te wtryski...mniej roboty niż przy pasku...dużo mniej...

Offline

 

#11 2013-03-24 10:21:08

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

mam do niego sekwencje, i tak samo chodzi na gazie jak i benzynie, a wtryskiwacze wszystkie pracują równo, sam nie wiem co mu jest, z kluczykowania żadnych błędów, byłem na komputerze to też nic nie wykazali, jest jak płaczące niemowlę- nie powie co mu dolega, bedę miał więcej czasu to zajrzę w ten rozrząd, właśnie powinien być mocno napięty pasek?, raz uchyliłem tylko osłonę bo chciałem sprawdzić czy jest luźny i luźny nie był ale mocno go kciukiem popchałem i się ruszył z zębatki, był wymieniany rok temu ze wszystkimi cudami i pompą, kwalifikowany mechanik tego nie wymieniał, ale wszystko dobrze zrobił, sam mu pomagałem, chodzi mi po głowie czy coś się nie poluzowało

Ostatnio edytowany przez longlongw (2013-03-24 10:23:04)

Offline

 

#12 2013-03-25 18:26:25

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

a nie masz napinacza hydraulicznego...?

Offline

 

#13 2013-03-25 21:44:53

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

mów mi jeszcze, hmm a jeśli mam mało oleju w silniku? czuje jakiś związek

Offline

 

#14 2013-03-25 22:48:01

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

Nie kolego... siłownik hydrauliczny sam napina pasek...rolka jest na takiej kiwaczce ...wyciągasz zawleczke  i siłownik napina odpowiednio na rolke a ona napina pasek...drugie rozwiązanie napinacz na rolce napinasz go z ręki montowany był w silnikach 2.4 mam taki w swoim ...zdaje egzamin ...jak narazie:) wyslalem Ci numer w wiadomościach...napisz tam to może Ci doradze coś jakoś...

Offline

 

#15 2013-03-26 15:25:05

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

dzięki za numer, miałem nadzieje że zaszyje się w garażu w sobote ale święta idą, może zdąze przed. Zacznę może od sprawdzenia napięcia na wtryskiwaczach ich prawidłowemu dopasowaniu czy jakiś rodzynek nie szwankuje, sprawdze uziemienie silnika, napięcie na aparacie zapłonowym, świece, potem zajrzę w ten rozrząd, tylko instalacje lpg muszę ściągnąć, i tą sondę L, jak złożę auto i dalej będzie parskał to się powieszę;)
co jeszcze radzicie rozebrać?

Offline

 

#16 2013-03-26 17:01:11

 CZORNY

New babe on board

Skąd: CK
Zarejestrowany: 2012-05-19
Posty: 74
Punktów :   
Czym jeździsz ?: STRATUS
Staż w amerykanach:: BYŁO JUŻ PARĘ:)
Dream Car ?: CAMARO SS :)

Re: czujnik wału korbowego

He he he listę już masz fajna:) pochwal się jak będzie ok:)

Offline

 

#17 2013-04-07 14:52:57

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: czujnik wału korbowego

już nic nie rozumiem, nie miałem czasu żeby rozkręcać rozrząd, od tamtej pory rozebrałem aparat zapłonowy i pod cewką uzbierało mi się troszkę oleju. Po starannym wyczyszczeniu i złożeniu wszystkiego do kupy silnik chodzi odrazu lepiej, ale uwaga dalej niema mocy, im więcej obrotów tym słabszy, im bardziej wciskam gaz do podłogi tym bardziej silnik się drze, ale lepiej przyspiesza jak go minimalnie dotykam (obroty tak 2tys) nikt nie wie co mu dolega

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl