Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2013-04-01 15:37:46

 radol

ADMIN

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 229
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus
Skąd?: Trójmiasto.
Dream Car ?: Mustang, Hummer

Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

Witam,

Ostatnio mam taki przypadek, że gdy uruchamiam Stratusa to za chwil parę załącza się wentylator chłodnicy pomimo, że auto jeszcze nie zdążyło nabrać temperatury.
Po jakimś czasie wyłącza się.
Tak samo jest podczas jazdy, wydaje mi się, że ciut za wcześnie się załącza, gdy temperatura nie zdążyła podskoczyć.

Miał ktoś podobny przypadek ?

Offline

 

#2 2013-04-14 18:23:05

Ryba87

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

Mam to samo. Gdzieś czytałem, że to może być czujnik klimy. Ale u minie siedzi na miejscu. Co prawda nie wymieniałem go. Już wiem, że czujnik temperatury nic do tego nie ma - wymieniłem i nic.

Offline

 

#3 2013-04-14 18:41:01

Ryba87

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

Znalazłem info na amerykańskiej stronie na podobny temat. Napisali, że to może być zbyt niski poziom płynu mimo że w zbiorniku full. Czyli pozostaje zapowietrzony układ. Ja odpowietrzałem tylko przes metalowy korek. może jest jeszcze inny zawór.

Offline

 

#4 2013-04-16 21:04:35

 radol

ADMIN

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 229
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus
Skąd?: Trójmiasto.
Dream Car ?: Mustang, Hummer

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

Full w zbiorniku nie mam, doleję i zobaczę co będzie się dziać.
A gdzie się znajduje ten korek odpowietrzający ?

Offline

 

#5 2013-04-16 22:43:33

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

nie masz korka odpowietrzającego, jest to dziwnie zbudowane bo za odpowietrzenie odpowiada ten sam korek którym wlewasz wode do silnika, a zbiornik jest tylko wyjściowy, tam woda i bród wpada i sobie zostaje

Offline

 

#6 2013-04-16 22:46:57

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

ten korek to ciśnieniowy jest, gdy woda gorąca i paruje następuje odpowietrzanie, a nadmiar właśnie ucieka do tego zbiornika

Offline

 

#7 2013-05-13 21:03:51

 Krzychu

Moderator

Skąd: EL
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 173
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Plymouth Breeze
Skąd?: Canada
Dream Car ?: GT350

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

radol napisał:

Witam,

Ostatnio mam taki przypadek, że gdy uruchamiam Stratusa to za chwil parę załącza się wentylator chłodnicy pomimo, że auto jeszcze nie zdążyło nabrać temperatury.
Po jakimś czasie wyłącza się.
Tak samo jest podczas jazdy, wydaje mi się, że ciut za wcześnie się załącza, gdy temperatura nie zdążyła podskoczyć.

Miał ktoś podobny przypadek ?

Czujnik temperatury cieczy?

Offline

 

#8 2013-09-07 04:24:14

maslostratus

New babe on board

Zarejestrowany: 2012-12-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

Witam. Pozwole się wtrącić iż miałem taki sam przypadek i walczyłem z nim około 2mc . Otuż wybadałem że załączenie się wentylatorów od poczatku lub po nagrzaniu sie silnika około 25% są dwie przyczyny . Pierwsza z nich to czujnik ciśnienia klimatyzacji (PRESOSTART) on podaje informacje do komputera ze coś jest nie tak a komputer wskakuje w tryb awaryjno-bezpieczeństwa i załącza wentylatory. Drugi powód może być czujnik temperatury chłodziwa czyli czujnik temperatury silnika, bardzo czesto zdaza sie tak ze sie zepsuje ale nie do końca . Mój się zepsuł tak ze w zimę gdzie było -15stopni na dwoże mój czujnik pokazywał +50stopni i po chwili pracy silnika załaczał wentylatory. wymieniłem presostart i czujnik temperatury i jest wszystko ok. Pozdrawiam

Offline

 

#9 2013-09-07 14:21:48

 Krzychu

Moderator

Skąd: EL
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 173
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Plymouth Breeze
Skąd?: Canada
Dream Car ?: GT350

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

maslostratus napisał:

Witam. Pozwole się wtrącić iż miałem taki sam przypadek i walczyłem z nim około 2mc . Otuż wybadałem że załączenie się wentylatorów od poczatku lub po nagrzaniu sie silnika około 25% są dwie przyczyny . Pierwsza z nich to czujnik ciśnienia klimatyzacji (PRESOSTART) on podaje informacje do komputera ze coś jest nie tak a komputer wskakuje w tryb awaryjno-bezpieczeństwa i załącza wentylatory. Drugi powód może być czujnik temperatury chłodziwa czyli czujnik temperatury silnika, bardzo czesto zdaza sie tak ze sie zepsuje ale nie do końca . Mój się zepsuł tak ze w zimę gdzie było -15stopni na dwoże mój czujnik pokazywał +50stopni i po chwili pracy silnika załaczał wentylatory. wymieniłem presostart i czujnik temperatury i jest wszystko ok. Pozdrawiam

Świetnie, tylko napisz jeszcze, gdzie się znajdują te czujniki i w jakim (motorze) silniku to nikt nie będzie musiał już szukać.

Czujnik od klimy nazywa się presostat czujnik różnicy ciśnienia/ niskiego ciśnienia.

Offline

 

#10 2013-10-11 15:10:49

 hopek

New babe on board

8631412
Skąd: Zwoleń/Wielgie
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 13
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus 2,0 16V LE
Skąd?: Zwoleń/Wielgie
Staż w amerykanach:: 5

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

Panowie u mnie w stratusie wersja na europę po przekręceniu nawiewu na szybę klima automatycznie się włączała i razem z nią wentyle na chłodnicy. Gdzieś w instrukcji czytałem że w tym aucie klima włącza się z nawiewem na szybę żeby szybciej odparowywała szybka na starcie. Fakt że u mnie klima nie działa i odłączyłem w ogóle złączkę od elektrosprzęgiełka klimy i już nic się nie dzieje. Jak już ktoś wcześniej napisał może to być przyczyna małej ilości czynnika w klimie i też tak będzie się działo.

Ostatnio edytowany przez hopek (2013-10-11 15:16:27)

Offline

 

#11 2014-02-25 19:49:19

archiee1

New babe on board

Zarejestrowany: 2012-09-02
Posty: 13
Punktów :   
Czym jeździsz ?: stratus 2.5 V6
Skąd?: Warszawa
Staż w amerykanach:: 3 lata

Re: Załączanie wentylatora chłodnicy przy małej temperaturze auta.

kolega hopek ma rację.Większość samochodów z klimą ma opcję załączania klimy przy włączonym nawiewie szyby.Wystarczy,że włączycie nadmuch na nogi i problem znika.

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl