Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2013-05-26 21:52:36

jackas5

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 8
Punktów :   

Błąd nr 54 o co chodzi dokładnie? I inne problemy

Witam mam następujące problemy z moim autem:

1.Błąd: 54 Brak sygnału zmiany biegu na wyższy w czasie obrotów silnika (tylko wersja turbo); usterka wewnętrznego zespołu sterowania (tylko wersja '84 turbo).

2. Zauważyłem że auto pali mi z 15 L na 100km do tego bardzo prawdopodobne że mam do wymiany zawór zwrotny przy baku gdyż mam problem z odpalaniem przy małej ilości paliwa: 1/4 baku czytałem już trochę na ten temat i obstawiam zawór lub pompę.

3. Mam do wymiany łożysko oporowe lub całe sprzęgło gdyż po wduszeniu na luzie sprzęgła jest spokój natomiast po puszczeniu ewidentnie głośno coś hałasuje w skrzyni. Na biegu przy przyspieszaniu też słychać inny dźwięk niż po dodaniu gazu na luzie

4. Obroty czasami wolno spadają przy redukcji biegów tzn jakby się zawieszały i po chwili spadają, tak samo na luzie przy dodaniu gazu nie spadają idealnie płynnie zawieszają się

Liczę, że ktoś pomoże mi tu tych w paru sprawach:)

Offline

 

#2 2013-12-26 17:52:44

 Krzychu

Moderator

Skąd: EL
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 173
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Plymouth Breeze
Skąd?: Canada
Dream Car ?: GT350

Re: Błąd nr 54 o co chodzi dokładnie? I inne problemy

Odgrzewam kotleta

Zwróć uwagę na to co napisałeś. Punkt 3 wyklucza punkt 1.
W pierwszym punkcie opisany przez Ciebie błąd dotyczy skrzyni automatycznej, a w punkcie trzecim wspominasz o skrzyni manualnej.

Offline

 

#3 2014-01-04 16:40:17

jackas5

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 8
Punktów :   

Re: Błąd nr 54 o co chodzi dokładnie? I inne problemy

Czujnik położenia wałka rozrządu problem naprawiony byłem u diagnosty, aco do skrzyni to wymieniłem kompletne sprzęgło z łożyskiem i hałas nadal jest tylko na zimnym czytałem już że wieliu ludzi miało z tym problemy i zmieniali rozbierali skrzyni i nadal było głośno. Chodzi o syntezatory jakies w skrzyni. Mi akurat hałasuje jak jest zimno na ciepłym i w lato na zimnym nawet silniku nie słychać wiec olewam sprawe

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl