Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2012-09-09 19:23:13

soundbar

New babe on board

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 7
Punktów :   

Ciężko odpala

Witam.Mam problem ze stratusem 2,0 LE.Jak wsiadam rano i odpalam auto jak jest zimny to muszę kręcić z 10 sekund do odpalenia.Jak się rozgrzeje pali na dotyk co może być przyczyną tego zachowania?Z góry dziękuję za pomoc.




MOD: Przywitaj się i przedstaw w odpowiednim dziale

Offline

 

#2 2012-09-09 20:46:06

 Krzychu

Moderator

Skąd: EL
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 173
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Plymouth Breeze
Skąd?: Canada
Dream Car ?: GT350

Re: Ciężko odpala

Może się cofać paliwo po długim postoju i tu wina może leżeć po stronie pompy paliwa, a raczej zaworu zwrotnego przy niej. Nadmiar paliwa wraca do zbiornika już przy pompie, a nie jak to jest w innych autach gdzie nadmiar odprowadzany jest od listwy wtryskowej. Możesz to sprawdzić odpinając przewód paliwa przy listwie, ale ktoś Ci musi zakręcić rozrusznikiem, wtedy przekonasz się w jakim czasie paliwo dociera do listwy. Masz lpg?

Offline

 

#3 2012-09-10 15:37:54

soundbar

New babe on board

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 7
Punktów :   

Re: Ciężko odpala

Czyli to może być pompa.Tak mam go w gazie.A jesli to ten zawór to da się to jakoś naprawić czy trzeba kupić nowy zawór lub całą pompę?





MOD: Przywitaj się i przedstaw w odpowiednim dziale

Ostatnio edytowany przez soundbar (2012-09-10 15:38:18)

Offline

 

#4 2012-09-10 18:55:37

 Krzychu

Moderator

Skąd: EL
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 173
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Plymouth Breeze
Skąd?: Canada
Dream Car ?: GT350

Re: Ciężko odpala

soundbar napisał:

Czyli to może być pompa.Tak mam go w gazie.A jesli to ten zawór to da się to jakoś naprawić czy trzeba kupić nowy zawór lub całą pompę?

Z tego co mi wiadomo ten zawór można kupić osobno, ale najpierw zdiagnozuj problem bo po co niepotrzebnie wydawać kasę.
Jeśli chcesz wyeliminować usterkę instalacji LPG to najlepiej wyjeździć gas do końca i z jeden dzień pośmigać na benzynie. Wtedy następnego dnia przy odpalaniu będziesz wiedział co jest grane. Miałem uszkodzony elektrozawór w parowniku (cały czas otwarty) i były te same objawy co u ciebie, rano nie chciał na zimnym zbyt dobrze odpalać, a jak już był rozgrzny to było ok. Zauważyłem że właśnie jak kończył mi się gas i tankowałem dopiero na następny dzień to rano odpalał wzorowo. Możliwe że jeszcze przepuszcza mi któryś wtryskiwacz lpg, ale narazie nie mam czasu sprawdzić. Więc jak widzisz to nie musi być wina pompy czy zaworu PB...
Elektrozawór LPG może być również poza parownikiem tuż przed nim.

Offline

 

#5 2012-09-11 07:51:35

soundbar

New babe on board

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 7
Punktów :   

Re: Ciężko odpala

Dzięki wielkie.W weekend będę się brał za to.Odezwę się w czym tkwił problem.

Offline

 

#6 2012-09-11 12:46:33

 radol

ADMIN

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 229
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus
Skąd?: Trójmiasto.
Dream Car ?: Mustang, Hummer

Re: Ciężko odpala

Życzymy powodzenia w rozwiązaniu problemu

Offline

 

#7 2012-09-20 21:14:44

soundbar

New babe on board

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 7
Punktów :   

Re: Ciężko odpala

Wina była po stronie akumulatora a dokładniej to klemy na nim były zaśniedziałe oczyściłem i jest bajka.Cyk i pali.Ale dzięki za wskazówki może się jeszcze przydadzą ale wolałbym żeby nie.Pozdro dla was

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl