Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2013-06-07 00:54:03

jackas5

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 8
Punktów :   

Problem po czyszczeniu silnika krokowego i przepustnicy

Witam mam problem z obrotami, jak włącze silnik to obroty zaczynają się od 2tyś po chwili schodzą na 1,5, wcześniej wyciągnałem przepustnice i ją wyczyściłem wraz z silniczkiem krokowym. Trzpień z silniczka dość mocno wystaje. Przepustnice jak wezmę pod światło to widać minimalne prześwity dookoła, wcześniej były zabrudzone nagarem. Co może być przyczyną? Silniczek krokowy czy może nie powinno być luki w przepustnicy jak jest zamknięta. Zabrałem się za czyszczenie tego gdyż wcześniej obroty się zawieszały i wolno schodziły lecz na luzie trzymał je dobrze czasami jedynie lekko podskoczyły.

Offline

 

#2 2013-06-07 18:43:31

 Krzychu

Moderator

Skąd: EL
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 173
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Plymouth Breeze
Skąd?: Canada
Dream Car ?: GT350

Re: Problem po czyszczeniu silnika krokowego i przepustnicy

Minimalne prześwity w przepustnicy nie mają wpływu na pracę silnika na biegu jałowym, bo wtedy jest ona i tak uchylona.
Bardziej stawiałbym na krokowca. Jest coś takiego jak adaptacja silnika krokowego, ale nie wiem czy dotyczy też naszych aut. Musisz poszukać w necie.

Offline

 

#3 2013-06-17 16:23:40

 longlongw

New babe on board

Skąd: ślunsk
Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 39
Punktów :   
Czym jeździsz ?: chrysler Cirrus Lxi
Skąd?: z Hameryki w zasadze kanady
Dream Car ?: challenger

Re: Problem po czyszczeniu silnika krokowego i przepustnicy

"wcześniej wyciągnałem przepustnice i ją wyczyściłem wraz z silniczkiem krokowym"  no i masz babo placek
źle poskładałeś i dostaje lewe powietrze, odłącz aku żeby zresetować kompa na jakiś czas, i po ponownym uruchomieniu silnika krokowy sam powinien się ustawić... chyba

Offline

 

#4 2014-01-04 16:44:05

jackas5

New babe on board

Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 8
Punktów :   

Re: Problem po czyszczeniu silnika krokowego i przepustnicy

Śrubka od przypustnicy co ustawia ten zawór metalowy się jakoś poluzowała i trzeba było wyregulować aby ten zawór był w odpowiedniej pozycji

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl