Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2015-03-14 21:05:18

 motoaw

New babe on board

Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2014-10-31
Posty: 4
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus Cabrio 2.0 LE

Element na przewodzie hamulcowym?

Witam. Mam Stratusa Cabrio 2.0, 1999 rok. Pod podłogą na wysokości fotela pasażera przebiegają dwa przewody hamulcowe. Na tych przewodach są wkręcone dwa nieznane mi urządzenia przypominające "walce". Pośrodku walca widać uszczelkę. Jeden z tych walców jest mokry. Chce to naprawić, ale nie wiem co to za urządzenie, czy można kupić używane lub nowe za rozsądne pieniądze? Proszę o pomoc?

Offline

 

#2 2015-03-28 09:54:36

 motoaw

New babe on board

Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2014-10-31
Posty: 4
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus Cabrio 2.0 LE

Re: Element na przewodzie hamulcowym?

Ustaliłem, że jest to korektor siły hamowania (brake valve proportioning). Produkowany przez firmę MOPAR. Urządzenie to zmniejsza ciśnienie płynu hamulcowego docierającego do zacisków hamulcowych tylnego koła, tak aby go nie zablokować. Kosztuje ok. 30 dolarów. W Polsce niedostępny, ale ASO sprowadza w ciągu tygodnia z magazynu we Włoszech. Do ceny trzeba doliczyć koszt przesyłki. Ustaliłem, że występują takie korektory na sztywnych przewodach hamulcowych (jak u mnie) lub są wkręcane na początku obiegu do pompy hamulcowej (różnią się trochę wyglądem od moich).

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl