Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2015-06-05 21:49:02

ArturWindykator

New babe on board

Zarejestrowany: 2015-06-05
Posty: 4
Punktów :   

Witam Mam kilka pytań nic nie wiem o tym samochodzie.

Zapala się ABS, raz gaśnie, raz się świeci.
Z odczytu błędów wyskakuje 21 czyli problem z sądą lambda, lecz po uszczelnieniu kolektora ssącego problem znikł i na razie błędu nie wywala.
Strasznie zamulony mam silnik i klekocze jak dodam gazu, potrafi się zdławić i zgaśnie, pojawia się to jak dynamicznie dodam gazu, Zaklekocze i stanie kołkiem, czsem słychać jak ciśnienie uderza w kolektor ssący takie pssst ze wstecznego zapłonu. ??? Dziwny objaw. Zastanawiam się czy nie przeskoczył pasek rozrządu ponieważ nie równo pracuje na wolnych obrotach. Dodatkowo na 100 kilometrów spalił 18 litrów PB, fakt że z prędkością 150 km na h.

Macie jakieś pomysły. Mam ten samochód 3 dzień.

Offline

 

#2 2015-06-07 11:23:31

ArturWindykator

New babe on board

Zarejestrowany: 2015-06-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: Witam Mam kilka pytań nic nie wiem o tym samochodzie.

Sam sobie zadałem pytanie. A teraz sam sobie odpowiem.

Otóż wyczyściłem przepustnicę, dokładnie to umyłem ją benzyną. Porządnie uszczelniłem silikonem wysokotemperaturowym. Po skręceniu zresetowałem komputer i pozostawiłem na około 12 godzin. Po pierwsze żeby silikon wysechł, po drugie żeby skasować ustawienia i błędy ecu. Po odpaleniu problem wolnych obrotów ustąpił. Komputer się uczy więc co dalej napiszę jak troszkę pojeżdżę.

Z powyższego wynika jednoznacznie że komputer silnika dawkuje paliwo zgodnie z impulsem czujnika położenia przepustnicy, lewe powietrze w takim przypadku bardzo niekorzystnie wpływa na skład mieszanki. Silnik się dusi i nie równo pracuje jak dostanie lewego powietrza.
Dodam że w przepustnicę wkręcony jest silniczek korkowy/krokowy czy jak go tam zwą, reguluje on wolne obroty dopuszczając odpowiednią ilość powietrza.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2015-06-26 12:57:46

 radol

ADMIN

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 229
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus
Skąd?: Trójmiasto.
Dream Car ?: Mustang, Hummer

Re: Witam Mam kilka pytań nic nie wiem o tym samochodzie.

Zdolny z Ciebie człek i kreatywny.
Wystarczy zadać otwarcie pytanie i odpowiedzi same się nasuwają
Dzięki za przedstawienie problemu i usunięcia usterki, wielce możliwe, że komuś się przyda jeszcze.

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl