Stratus Klub Polska

Klub użytkowników Chrysler Stratus.

Ogłoszenie



Zostały dodane dwa nowe fora: "Rabat" oraz "Zamienniki" - zachęcamy do odwiedzin!

#1 2015-09-20 13:17:19

 HellRider

New babe on board

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2015-09-20
Posty: 3
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Stratus Cabrio
Dream Car ?: Impala :D

Gaśnie gdy ciepły

Witam Panowie.
Od kilku dni mam problem ze swoim Stratusem Cabrio 2,5 automat, benzyna
A wiec do konkretow. Gdy auto jest zimne pracuje ok a gdy sie nagrzeje to co skrzyzowanie spadaja mu obroty i gasnie. Czasem tez sie zdarza ze podczas jazdy potrafi na sekunde sobie przerwac i zgasnac lecz gdy dodaje gaz wtedy wszystko wraca do normy. Co jakis czas tez swieci sie Engine Serwis i nie dziala wyswietlacz w liczniku i obrotomierz.
Prosze o pomoc bo mi juz sil brakuje. Pozdrawiam

Offline

 

#2 2015-11-23 11:41:14

 radol

ADMIN

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 229
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus
Skąd?: Trójmiasto.
Dream Car ?: Mustang, Hummer

Re: Gaśnie gdy ciepły

Jeśli chodzi o wyświetlacz w liczniku i obrotomierz to jest częsty przypadek w Stratusach. Jeśli ma ktoś delikatne pojęcie o lutowaniu to może sam ścieżki przelutować, gdyż po prostu ze starości się przecierają i nie łączą.
Jeśli nie ma się takowej wiedzy to można wymontować cały panel i oddać do jakiegoś majstra lutownicy. Na forum jest gdzieś oddzielny temat o tej przypadłości wraz z instruktarzem jak to wykonać krok po kroku.

Jeśli wyświetla co jakiś czas Engine Serwis to sprawdź jaki kod błędu posiada auto to może podpowie Ci co jest nie tak.
Jeśli miałbyś sprawny wyświetlacz licznika to mógłbyś to uczynić poprzez tzw, "kluczykowanie" i sam byś sprawdził jaki to kod błędu, jeśli nie to trzeba podpiąć pod kompa w jakiejś stacji diagnostyki.
Kluczykowanie jest też opisane krok po kroku na forum.

Offline

 

#3 2015-11-23 21:51:57

 hopek

New babe on board

8631412
Skąd: Zwoleń/Wielgie
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 13
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus 2,0 16V LE
Skąd?: Zwoleń/Wielgie
Staż w amerykanach:: 5

Re: Gaśnie gdy ciepły

Jeśli chodzi o licznik to jest bardzo prosty sposób na naprawę. Wystarczy wykręcić licznik i zalutować od nowa 2 rezystory które są za to odpowiedzialne. U mnie robiłem to samo i już prawie 5 lat działa. Problem się robi dlatego że rezystory się dość znacznie grzeją i wychodzą zimne luty na łączeniu nóżki rezystora z PCB licznika. Przelutować i powinno działać.

Jeśli chodzi o gaśnięcie to u mnie w sedanie 2,0L przyczyną był zawór EGR i ten cały zaworek membranowy do którego idzie złączka elektryczna (zaworek ten puszcza podciśnienie z serwa do mechanicznej części EGR. zaślepiłem wężyki i ustało.

Offline

 

#4 2015-12-06 20:08:17

 HellRider

New babe on board

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2015-09-20
Posty: 3
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Stratus Cabrio
Dream Car ?: Impala :D

Re: Gaśnie gdy ciepły

co do błędu to był map sensor. kupilem nowy na allegro za 350zl problem z engine serwis znikl. lecz nadal auto od czasu do czasu lubi zgasnac jak jest rozgrzane tak jakby pradu mu brakowalo i przez pare sekund krece go rozrusznikiem zeby zapalil ponownie. z licznikiem dziekuje za informacje ktoregos wolniejszego weekendu sie wezme za to

Offline

 

#5 2016-12-14 21:52:29

 hopek

New babe on board

8631412
Skąd: Zwoleń/Wielgie
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 13
Punktów :   
Czym jeździsz ?: Chrysler Stratus 2,0 16V LE
Skąd?: Zwoleń/Wielgie
Staż w amerykanach:: 5

Re: Gaśnie gdy ciepły

Jak gaśnie wymień czujnik położenia wałka rozrządu

Offline

 

#6 2017-08-17 06:44:51

Piotras198629

New babe on board

Zarejestrowany: 2017-08-17
Posty: 6
Punktów :   

Re: Gaśnie gdy ciepły

Wiyam.co do gasniecia na ciepłym.silniku w moim przypadku podczas kluczykowania błąd 11 błąd ten jest odpowiedzialny za 2czujniki pozycji walka i pozycji wału one z kolei wraz z ECU odpowiedzialne są za zapłon a konkretnie za podanie sygnału i napięcia na cewkę zapłonowa wiec jak Już wspominalem gasl mi jak się nagrał i po chwili odpalal powodem.był CZUJNik Pozycji Walu

Offline

 
Chrysler Stratus Klub Polska

www.stratus-klub.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl